סימנים נפוצים לכך שמזגנכם דורש תיקון

סימנים נפוצים לכך שמזגנכם דורש תיקון

חשמלאי רכב 

לדעת מה אתם יכולים לעשות בעצמכם ומה עדיף להשאיר לטכנאי מוסמך יכול לעזור לכם לשמור על השפיות וכן יחסוך לכם זמן וחלקי חילוף רבים. הינה מה שאתם צריכים לדעת בכדי להחליט מתי אתם צריכים לקרוא למומחה בתיקון מזגנים:

סימנים נפוצים לכך שמזגנכם דורש תיקון

 

בדקו את מתג הכיבוי

להרבה מהמזגנים החדשים ישנו מנגנון בטיחות אשר מכבה את המזגן כשצינור העיבוי נסתם. אם המזגן שלכם עושה רושם שהוא מקרר באופן תקין אבל אז פתאום נכבה, בדקו את צינור העיבוי. במידה והצטברו שם מים, רוקנו אותם ובדקו האם המזגן חוזר לפעולה. אם לא, הזמינו טכנאי.

חשבון החשמל שלכם מרקיע שחקים

בהנחה שטמפרטורת הקירור נשארה דיי קבועה, עליה פתאומית בחשבון החשבון יכולה להצביע על כך שמערכת המיזוג שלכם לא עובדת בצורה יעילה. כמו כן, יכולות להיות בעיות בתעלות המיזוג שלכם. זוהי אזהרה מקדימה, אך ככל שתדחו את בדיקת המערכת כך תשלמו יותר לחברת החשמל כל חודש. בעיות ביעילות הפעולה של המזגן לא ילכו מעצמן, ותעלות המיזוג לא יתקנו את עצמן.

היחידה שלכם נכבה ונדלקת מעצמה לעיתים תכופות

כיבוי והדלקה תכופים יכולים להיגרם בגלל משהו קטן כמו בעיה עם התרמוסטט. בדקו זאת לפני הכול וודאו שאף אחד לא שינה את הטמפרטורה או את ההגדרות. אם כל אלו בסדר, הזמינו מישהו מוסמך לבצע בדיקה.

ישנו ריח של שרוף

במידה ואתם מריחים כאילו משהו נשרף בסמוך למזגן שלכם, אפילו ללא סימני עשן, קראו לטכנאי מיזוג מיד. המערכת שלכם עשויה להתחמם יתר על המידה. ככל שתפעילו אותה במצב זה יותר זמן, כך יש יותר סיכוי שיגרם נזק רב יותר.

המזגן מוציא קולות שאינן נשמעים תקין

לרוב, מזגנים משמיעים הימהום עמום וקבוע כשהם עובדים תקין. במידה ואתם שומעים כל דבר אחר, בדקו עבור גורמים כגון ענפים או עלים תקועים. במידה ואתם לא רואים משהו ברור לעין הזמינו עזרה. במידה ומשהו גורם ליחידה להשמיע קולות גרירה, זה מעמיס עליה יתר על המידה וזה עלול לגרום לה להישרף.

דברים שניתן לטפל בהם בעצמכם

למרות שאנו נשמח להגיע ולספק שירות עבור יחידת המיזוג שלכם, ישנם דברים שתוכלו לעשות בעצמכם על-מנת להאריך את חיי המוצר של מזגנכם.

  • שמרו על היחידה נקיה מפסולת ולכלוכים.
  • לעולם אל תשתמשו בה בתור שולחן ואל תניחו עליה שום דבר, גם אם זה זמני. היא צריכה "לנשום".
  • יחידות מיזוג ישנות יותר עשויות לקרר את ביתכם מהר יותר אם הן ממוקמות במקום מוצל. חשוב שתימנעו מחסימת היחידה ע"י כיסוי ברזנט וכד'.
  • נקו או החליפו במידת הצורך את המסנן של מזגנכם בהתאם להמלצת היצרן.