מזגן מטפטף

מזגן מטפטף

האם אתם מכירים את האדים המצטברים של החורף מהפרש הטמפרטורות בין החוץ לפנים? זהו התהליך במזגן. סליל העיבוי (או היחידה הפנימית) מצנן את האוויר. הקור מסמיך נוזלים וגורם ליצירת טיפות מים. לאחר מכן זורמות טיפות אלה למגש עשוי מתכת או פלסטיק לספיגתן. בקצות המגש יש חור שדרכו ניתן לחבר צינור. כאן המים מתנקזים. כן, זה מזגן שנשפך על ראשינו ברחוב.

אם הניקוז נחסם – המים מצטברים

אם מערכת הניקוז נכשלת, מים יכולים להצטבר ביחידה הפנימית ולצאת החוצה אל פני הבית. הסתימה עלולה להיווצר בכל אחת מתחנות המים. להלן מספר בדיקות שתוכלו לבצע כדי לאתר את התקלה במזגן.  

צינור חיצוני: וודאו שאין קשרים או קפלים החוסמים את זרימת המים. שאפו עמוק לתוך הצינור כדי לשחרר סתימות לכלוך. אם הצינור אינו ארוך מדי אתם יכולים להשתמש בפס פלדה (פס מתכת של חשמלאים) כדי לחדור לכל האורך. ניתן גם לנקז את הצינור באמצעות שואב אבק שיכול לשאוב נוזלים. כדי לשפר את הזרימה, משכו את הצינור בעדינות ובצורה מבוקרת.

קצה צינור: כאשר משתמשים בדלי לספיגת מים, יש לוודא שהקצה אינו במגע עם המים. אחרת, המים עלולים לדלוף על הריצפה. חשוב גם לבדוק את הקצה הפנימי של הצינור לכן וודאו שהוא מחובר לפייה היוצאת מהמאייד.

מגש ניקוז: פתחו את המעטפת הפנימית של המזגן וודאו שחור הניקוז ומגש המים פתוחים. אתם תהיו המומים מכמות הלכלוך והלכלוך שתמצאו! אחת הטכניקות המומלצות היא לשפוך מים רותחים במגש.

מגש מתכת: למרות שזה מקובל להשתמש בפלסטיק בלבד, אם המזגן שלכם יישן, מגש המתכת עלול להחליד. עדיף להזמין טכנאי שיחליף אותו.שיפוע נכון: מים זורמים מלמעלה למטה ולכן יש צורך בהטיה טובה בכדי להבטיח ניקוז. יציאת המים למזגן ממוקמת בדרך כלל בצד ימין והמגש משופע בכיוון זה. חשוב להטות את כל אורך הצינור כלפי מטה.

זו הרוח החמה

זה מוזר, אבל זה נכון. לפעמים המזגן יכול לדלוף בגלל חלון או דלת פתוחים דרכם נכנס אוויר חם. זה קורה בגלל הבדלי טמפרטורה בין הטמפרטורות החיצוניות למזגן. טפטוף יכול להתרחש כאשר המזגן עובד קשה מדי כדי להתקרר עקב הצטברות הקרח.

נקו את המסננים!

לכלוך על מסננים הוא השורש לכל הבעיות. המזגן עובד גם קשה יותר כאשר המסננים מלוכלכים. סוללת המאייד מתקררת עד הקיצון, ובמקום להתאדות, אדי המים קופאים. מגש הניקוז יכול להציף את הבית כשהקרח נמס.

אולי חסר לכם גז?

זוהי אותה תוצאה אך עם גורם אחר. מחסור בגז דורש פעולה מתמדת ומאומצת מהמזגן שלכם. הסוללה מתקררת והמים קופאים. לאחר מכן המים מפשירים. אותה בעיה יכולה להיגרם מעודף גז. סימן ביקורת של תא קפוא הוא טפטוף כאשר המזגן כבוי כי הקרח נמס.

בינתיים – כבו את המזגן

לא אכפת לכם מזה שהמזגן מטפטף כל עוד הוא מקרר?  אל תיקחו סיכונים. מים יכולים להיכנס לתוך כרטיס הפיקוד ולגרום לנזק שיכול להגיע למאות שקלים. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לתקן את הנזילה. לאחר מכן, נתק את ספק הכוח לחלוטין