מזגן לא מקרר? להלן 7 סיבות לכך שהמזגן שלכם לא מקרר.

מזגן לא מקרר? להלן 7 סיבות לכך שהמזגן שלכם לא מקרר.

האם אתם חווים ימי קיץ חמים כאשר עומס החום גבוה והמזגן שלכם פתאום מפסיק לקרר? אתם לא היחידים שחווים בעיה זו. זוהי בעיה נפוצה שטכנאי מזגנים נתקלים בהם בקיץ. אך לפני שאתם ממהרים להתקשר לטכנאי מזגנים בחיפה, תוכלו לקרוא את המאמר הבא. הוא יסביר אילו תקלות עלולות לגרום למזגן שלכם לא לקרר כמו שצריך ומה אתם יכולים לעשות בנידון.

שגיאת שלט רחוק במצב קירור

למרות שזה נשמע לכם מוזר, זוהי תרלה שטכנאים רבים מכירים. הטכנאי מגיע לבית הלקוח ומגלה שהשלט למזגן אינו במצב קירור נכון. כמובן, שאין צורך לקרוא לטכנאי כדי לתקן "תקלה" זו. שימו לב שכפתור השלט רחוק הוגדר למצב קירור (לרוב המזגנים יש כפתור עם סמל פתית שלג) וכי הטמפרטורות נכונות. זה לא יעבוד להוריד את הטמפרטורה של המזגן בלי שינוי הכפתור למצב קירור.

עליכם לוודא כי פתחי האוורור והחלונות סגורים היטב

חשוב לוודא שהמזגן שלכם יועל לקרר ולפעול ביעילות. המשמעות היא שעליכם לסגור את כל החלונות, הדלתות ואזורים אחרים המאפשרים כניסת אוויר.

הפילטרים (מסננים) סתומים

מסננים סתומים ימנעו מהמזגן לקרר את האוויר ביעילות. הם יכולים גם לגרום לעומס רב יותר על המדחס שעלול להיכשל בסופו של דבר. מומלץ לנקות את המסננים אחת לחצי שנה לפחות.

מחסור בגז

מחסור בגז הוא הסיבה השכיחה ביותר לקירור לא מספק. ניתן לתקן דליפת גז קטנה באמצעות מילוי גז. עם זאת, אם הבעיה חמורה או צינורות הגז נשחקים, ייתכן שיהיה משתלם יותר לקנות מזגן חדש במקום לתקן אותו.

כמה זה אמור לעלות? מילוי גז עולה בדרך כלל בין 350 ל 650 ₪. ההבדלים תלויים בכמה גז נדרש, במיקום ובאיזה סוג גז מדובר.

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד עלולה לגרום לאובדן הסוללה מרגישויותיה, מה שימנע מהמעבה החיצוני להתחיל לפעול והמזגן בעצם לא יצליח לקרר את האוויר. לא ניתן לתקן תקלה זו ויש להחליף את הכרטיס.

תקלות בכבל התנעה של המדחס ובסטארט ההתנעה

כאשר יש תקלה בכבל שמתניע את המדחס, יש להחליף את הכבל, ואם כבר ההחלפה בוצעה, תוכלו להוסיף סטרטר חיצוני כדי לחסוך לעצמכם את הטרחה להתקשר לאיש מקצוע בכל פעם.