מזגן לא מוציא מים -מהם הסיבות ואיך אפשר לטפל בזה?

מזגן לא מוציא מים -מהם הסיבות ואיך אפשר לטפל בזה?

מזגן לא מוציא מים? מזגנים מפזרים עודף לחות מהאוויר הפנימי כדי לייצר אוויר נוח יותר בתוך הבית. עודף הלחות נכנס לקו הניקוז ובסופו של דבר עוזב את הבית. עם זאת, בעיות מסוימות עלולות לגרום למזגן לא לנקז מים כהלכה.

האם אתם אמורים להיות מודאגים מכך שהמזגן לא מוציא מים?

הצטברות המים במזגן נוטה לגדול במהלך פעילות המזגן וזה חשוב ביותר לוודא שהמים יוצאים החוצה באופן קבוע. תהליך העיבוי גדל עם הפעלת יחידת המיזוג והוא מתרחש בקצב גבוה, במיוחד אם האוויר מעורב בלחות. המשמעות היא שברמות לחות גבוהות, הצטברות המים עולה והוצאתם חשובה מכיוון שהיא מפחיתה את הסיכוי להצטברות חיידקים ביחידת הקירור. 

מזגן לא מוציא מים - הנה כמה סיבות אפשריות:

קו ניקוז מנותק

הדבר הראשון שעליכם לבדוק כאשר המזגן לא מנקז מים הוא קו הניקוז עצמו. חיבורים מסוימים עשויים להשתחרר בגלל רטט או התקנה לא נכונה. לאחר שהידקתם אותו, זרם המזגן שלכם עשוי לנקז כרגיל שוב.

קו ניקוז סתום

אפשרות נוספת היא שיש סתימה בקו הניקוז הנגרמת על ידי אבק או פסולת מהמעבה. כדי לפתוח את הסתימה, תוכלו לנסות לשטוף את הקו באקונומיקה או לנקז את הסתימה באמצעות ואקום רטוב / יבש. אם הטריקים האלה לא עובדים, נסו להוציא את הסתימה בעזרת מברשת חוט דקה.

חלודה בתבנית ניקוז

אם המזגן שלכם ישן, ​​יש סיכוי שתא הניקוז שלכם שחוק. בדקו אם יש חלודה או נזק כי זה יכול למנוע את זרימת המים לקו הניקוז. במקרה זה, עליכם להחליף את התבנית.

משאבת עיבוי לקויה

משאבת עיבוי היא אלמנט שדוחף את הלחות מההתעבות לקו הניקוז. אם יחידת המזגן הפנימית שלך ממוקמת בבית, ככל הנראה יש לה משאבת עיבוי. אם המים לא מתנקזים כראוי, קיימת אפשרות שהמשאבה לא עובדת כמו שצריך.

סליל אידוי קפוא

סלילי אידוי יכולים להיות קפואים מסיבות אפשריות רבות. סלילים קפואים מובילים לנזקי מים וגורמים לדליפת המים במקום לזרום דרך קו הניקוז. אם יש לכם בעיה זו, עליכם לנקוט בפעולה מיידית בכדי למנוע נזק חמור יותר מכיוון שהמים הדולפים עלולים לפגוע בקירות ובריהוט שלכם.

סליל מלוכלך או פגום

הצטברות לכלוך בסליל עשויה לחסום את זרימת המים לקו הניקוז. סליל שבור עלול לגרום לאותה בעיה. המים ישארו בסליל. בסופו של דבר, הסליל לא יוכל להכיל את המים המצטברים, מה שגורם למים לדלוף וליפול ללא שליטה.

כשאתם מגלים שקו הניקוז שלכם מוציא מים, תחילה עליכם לכבות את כל המערכת. לאחר מכן בדקו את קו הניקוז, את תבנית הניקוז ואת הסליל כדי לראות אם אתם יכולים לזהות את מקור הבעיה. אם אינכם בטוחים מה גורם לבעיה או כיצד לפתור אותה, פנו לטכנאי מזגנים מקצועי לביצוע התיקון.