כמה עולה שעת מזגן

כמה עולה שעת מזגן

כדי לחשב את עלות ההפעלה של המזגן שלכם, תחילה עליכם לקבוע כמה וואט הוא דורש. לדוגמה, כוח סוס אחד צריך 750 וואט, 2 כוחות סוס 1500 וואט וכו' אבל זה רק משתנה אחד. יש גם BTU, וגם משתנה האם המזגן שלכם הוא מסוג אינוורטר.

את ה- BTU תקבלו מיצרן המזגנים. לגבי משתנה הוואט, נעשה שימוש בנוסחה של 1 כ"ס ל -750 וואט. כיצד תוכלו לברר כמה עולה 1,000 וואט? לאתר חברת החשמל יש את התמחור הנוכחי. 

את התעריף הנוכחי של חברת החשמל ניתן למצוא כאן. (שעת העבודה היא הבסיס לחישוב).

איך אפשר לחסוך כסף?

המזגן הוא צרכן החשמל הגדול ביותר בימי הקיץ החמים. חשוב לבחור את המזגן הנכון ולהשתמש בו נכון ויעיל אם אתם רוצים נוחות ויעילות.

אז כיצד להפיק את המיטב מהמזגן מבלי לבזבז יותר מדי כסף:

חשוב לנקות את המסננים של המזגן שלכם באופן קבוע בהתאם להמלצות היצרן. חשוב: כבו את המכשיר לפני הניקוי.

אל תחסמו את זרימות האוויר של המזגן שלכם.

פתחי חלוקת האוויר הקר לקיץ צריכים להיות מופנים כלפי מעלה.

יש להתאים את התרמוסטט כך שטמפרטורת החדר תהיה לפחות 25 מעלות צלזיוס בקיץ. ניתן לכוונן את התרמוסטט במעלה אחת פחות במהלך הקיץ כדי להגדיל את צריכת החשמל בכ -5%.

אסור לאוויר ממוזג לברוח דרך פתחים כלשהם.

חשוב לנעול את הדלתות של כל החדרים ללא אוכלוסייה.

לפעמים מאוורר יכול לשמש כחלופה למזגן באזורים או ימים עם לחות נמוכה וטמפרטורות גבוהות.

כדאי להצל על החדרים שלכם במהלך הקיץ כדי להוריד את עומס החום שהמזגן "מטפל" בו.

האם אתם לא מרוצים מהתוצאות? יש הרבה אפשרויות. ראשית, אם המזגן שלכם היה בשימוש יותר משש שנים, אולי הגיע הזמן להחליף אותו. מזגנים ישנים יותר יכולים לצרוך יותר חשמל. כמו כן, לפעמים, תקלה במזגן עלולה להוביל לצריכה מופרזת. לדוגמא קבל תקול שמכבה ומפעיל את המזגן מספר פעמיים שלא לצורך, או מדחס שעובד קשה מדי ועוד דוגמאות.

אנו מאמינים כי האפשרות השלישית, החוסכת בחשמל והמשתלמת ביותר, היא להחליף את המזגן בדגם אינוורטר. זוהי בחירה מצוינת מכיוון שהיא משתמשת בטכנולוגיה מהפכנית המפחיתה את צריכת החשמל. מזגנים אלה עשויים להיות יקרים יותר, אך בטווח הארוך הם יחסכו לכם כס ף רב על הוצאות החשמל.