בחירת מזגן חדש

בחירת מזגן חדש

כשמזג האוויר מתחמם, המחשבה נוטה לכיוון חיפוש פתרון קירור. אם מיזוג מרכזי אינו מהווה אופציה, מזגני-חדר יכולים להוות פתרון נגיש וחסכוני, לצורך קירור של חדר או שתיים.
אם אתם מתכוונים להביס את החום, אתם לא לבד: על-פי מידע מ-Energy Star יותר מ-6.5 מיליון יחידות מיזוג חלוניות נמכרות כל שנה. משק הבית הממוצע משקיע 13% מחשבונותיו השנתיים על קירור .

איך לבחור את המזגן המתאים עבורכם?

זה חשוב לבחור את היחידה הנכונה עבורכם. מזגן שהוא קטן מדי לא יבצע את העבודה של קירור החדר כמו שצריך. מזגן גדול מדי יקרר כל כך מהר, שהוא לא יספיק להסיר מספיק לחות ויותיר אתכם עם מרחב קר ולח.
כשאתם מנסים להחליט על סוג המזגן שאתם צריכים, שקלו את הדברים הבאים:

בחירת מזגן חדש

השיקולים העיקריים בבחירת מזגן חדש:

שימו לב לרעש
דגמים בעלי דירוג 'מצוין' או 'טוב מאוד' בבדיקות הרעש הינם כל כך שקטים שהקול היחיד הוא של המאוורר. המזגנים שקיבלו דירוג 'סביר' על רעש, עשויים להפריע לאנשים שמתעוררים בקלות כאשר הם מכוונים על עוצמה נמוכה ויהוו מטרד לכל כשהם פועלים על עוצמה גבוהה.
קחו בחשבון את מיקום החלון
מזגני חלון בדרך כלל יעשו עבודה טובה יותר כשהם נושבים לכיוון אחד. זה עשוי להפוך לבעיה אם החלון שלכם לא נמצא במרכז הקיר. על-מנת לקרר את החדר בצורה אחידה יש לכוון את האוויר למרכזו ולבדוק האם המזגן שלכם צריך לנשוב ימינה או שמאלה. לחלקם ישנו מאוורר נע.
התקינו אותו באופן הנכון
כדי להפיק את המיטב מן המזגן שלכם הוא חייב להיות מותקן באופן הנכון. רוב היחידות החלוניות נועדו עבור חלונות הרמה. אם יש לכם חלונות הנפתחים לצדדים, אולי תרצו לשקול מזגן קיר. וודאו שאם אתם מתקינים מזגן חלוני הוא מותקן בצורה ישרה על-מנת שהמים יתנקזו כמו שצריך מתוכו. כמו כן, וודאו שאין מכשירים המפיקים חום בקרבת מהמזגן, כגון טלוויזיות או מנורות.
בדקו את מיקום הפילטר
וודאו שיש לכם גישה קלה אל הפילטר לצורכי ניקוי, משהו שתצטרכו לעשות לעיתים תכופות בכדי שהמזגן יעבוד באופן תקין.
קירור חכם
חלק מהמזגנים "נהיו חכמים", ומאפשרים שליטה מהטלפון הנייד. לעיתים קרובות ניתן לקשר אותם עם יחידות קירור אחרות בבית.
שימו לב לאחריות
לחלק מהמזגנים יש אחריות ארוכה יותר מאחרים. כשאתם קונים יחידה חדשה, בדקו באתר היצרן ושאלו את הספק לגבי האחריות על אותו הדגם והמותג.
אפיון הגודל
לפני שאתם שוקלים את המחיר והתכונות, התחילו באפיון הגודל של היחידה שאתם צריכים עבור המרחב אותו אתם מתכוונים לקרר, וכן היכן תמקמו את היחידה. מזגני חלון בדרך-כלל בעלי יכולת קירור הנע בין 5,000 ל-12,500 יחידות תרמיות בריטיות (BTU).
ככלל, מזגן צריך כ-215.3 BTU על כל מטר רבוע של מרחב קירור. כדי למדוד את החדר שבו יותקן המזגן, הכפילו את אורך החדר ברוחבו. אך אל תלכו אחרי BTU בלבד – אנו ממליצים שתבצעו גם שיקול של היבטים אחרים כדוגמת גובה התקרה, היכן היחידה תהיהממוקמת וכן גודל החלונות ומעברי הדלתות שלכם.
• אם החדר מאוד מוצל-הסירו 10% מן העוצמה הדרושה.
• אם החדר מאוד מואר ע"י השמש- הוסיפו 10% לעוצמה הדרושה.
•אם בחדר ישנם יותר משני אנשים באופן קבוע- הוסיפו עוד 600 BTU על כל אדם.
• אם היחידה מיועדת למטבח-הוסיפו עוד 4,000 BTU.