איך יודעים שחסר גז במזגן?

איך יודעים שחסר גז במזגן?

ישנם מספר תקלות הנגרמות עקב מחסור בגז,על מנת לאמת שאכן מדובר במחסור בגז, יש לאמת שאכן זה המצב, אז איך איך יודעים שחסר גז במזגן?

גשו אל מנוע המזגן, ישנם שני צינורות נחושת, האחד עבה והשני דק יותר – במידה ואחד מן הצינורות קפוא, הסימן מעיד על חוסר גז. סימן נוסף הוא כאשר קיים טפטוף מהאזור. זה לרוב בגלל לחות גבוהה או תקלה במזגן.

איזה תקלות מרכזיות יש עקב חוסר גז?

כל כמה זמן צריך למלא גז במזגן??

לקוחות רבים חושבים שצריך למלא גז במזגן כל כמה זמן אך זה אינו נכון. כאשר חסר גז במזגן זה אומר שישנו חור במערכת המזגן ויש צורך לאתר אותו באמצעות גלאי נזילות ולבדוק את דליפת הגז, לסדר את הדליפה ואז לעשות ואקום ולמלא גז.

איך ממלאים גז במזגן וכמה זה עולה?

מילוי גז למזגן מלאכה לא פשוטה. על מנת להבטיח כי העבודה מתבצעת בצורה נכונה, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים. כדי להבטיח מילוי גז מדויק. בגוף החיצוני של המזגן תהיה מדבקה המכילה את הנתונים הדרושים למילויו. זה יכלול את סוג הגז בו משתמשים והכמות הרצויה בקילוגרמים. כדי להבטיח מזגן מתפקד, חיוני לדייק בפרמטרים אלה (במיוחד כשמדובר בסוג הגז). לאחר אימות כל הנתונים, הטכנאי יחבר צינור יניקה למזגן ואז יעביר דרכו את הגז.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על עלות שירות זה. סוג הגז בו משתמשים, כמות המילוי, הנגישות למזגן והאם יש צורך בתיקונים נוספים. כל הפרמטרים הללו משפיעים על מחיר עבודתו של טכנאי המזגנים. ללא תמונת מצב ברורה, קשה לתת הערכת מחיר. אפשר לומר שעבודה כזו עולה כמה מאות שקלים בלבד.

מילוי גז במזגן – עשה זאת בעצמך

אמנם עדיף להזמין טכנאי  זמגנים שיעזור לכם למלא את גז במזגן, אך בהחלט אפשר למלא גז באופן עצמאי. אתם יכולים לעשות את זה אם יש לכם את הכישורים הדרושים ואתם מסוגל לעבודים עם הידיים שלכם. תוכלו למצוא הדרכות וסרטונים רבים ברשת עבור מילוי גז במזגן. שיטה זו חסכונית יותר מכיוון שעליכם לרכוש את הציוד בלבד. למרות ששיטה עצמאית זו חסכונית יותר, חשוב לוודא שהמזגן עובד על פי נתוני הגז המצוינים על גב המזגן.

מה גורם עודף גז במזגן

לכל מזגן, בהתאם להוראות היצרן, יש את כמות הגז אשר מתאימה לו. במידה וממלאים כמות גדולה יותר של גז, דהיינו, יש עודף גז במזגן, זה עלול לגרום לדליפות ולפגוע בפעילותו התקינה של המדחס.

על כן, לפני שטכנאי המזגנים ממהר למלא את הגז, חשוב שתוודאו איתו שהוא יודע באיזה מזגן מדובר ושהוא עובד על פי הוראות היצרן המדוייקות.